لپ تاپ وسیله ای است که همیشه با شما همراه است و برای خریدن آن میتوانید از رهنمای خرید لپ تاپ استفاده کنید. شما میتوانید از این نوع کامپیوتر قابل حمل در دفتر کارتان یا مکان دیگری که به آن نیاز دارید استفاده کنید. بهترین لپ تاپ های مدرن برای کارهای شخصی ، روزمره یا کارهای  حرفه ای مورد استفاده است و میتوان از آن در هر شرایطی استفاده نمود و توسط رهنمای خرید لپ تاپ به دست آورد.با مطالعه مطالب ذیل میتوانید بهترین لپ تاپ های مدرن مورد نیاز تان را دانسته و انتخاب تخصصی و با هوش نمائید.
فاکتور هایی از جمله ویژگی ها، سایز وقیمت دارای اهمیت بسیار بالایی برای انتخاب یک لپ تاپ دارد. شما باید ابتدا بدانید که لپ تاپ را برای چه کاری میخواهید استفاده کنید. انتخاب یک محصول با ویژگی های سخت افزاری مناسب و طراحی زیبا میتواند شما را از خریداری یک  لپ تاپ راضی نگه دارد. در ابتدا فاکتورهای ذیل  را برای انتخاب لپ تاپ مناسب ارائه میدهیم که میتواند به شما در انتخاب محصول مورد نظرتان کمک نماید.


بهترین لپ تاپ های مدرن

سیستم عامل مورد نظرتان چیست؟
لپ تاپ هایی که در افغانستان عرضه شده اند اکثرشان بر اساس سیستم عامل ویندوز تهیه شده اند. که نیاز به توضیح این بخش
نیست

انواع بهترین لپ تاپ های مدرن

انواع بهترین لپ تاپ های مدرن

بهترین اندازه صفحه نمایش را انتخاب کنید!
قبل از اینکه مدلی از لپ تاپ را در نظر خود داشته باشید، بهتر است در ابتدا میزان اندازه صفحه نمایش مورد نیاز خود راانتخاب کنید. البته به غیر از فضایی که در اختیار دارید برای استفاده از لپ تاپ درمحیط های مختلف، فاکتورهای دیگری در انتخاب اندازه صفحه نمایش دارای تاثیر بسیارزیادی بوده که میتوانید میزان اندازه صفحه نمایش مورد نیاز خود را در ادامه پیدا کنید:

·        11 تا 12 اینچکوچکترین صفحه نمایش های تولید شده برای لپ تاپ که در حمل و نقل بسیار آسان بوده و وزن بسیار کم بین 1 تا 1.5 کیلوگرم را دارا میباشند و برای کارهای روزمره و اداری مناسب میباشند.
13تا 14 اینچلپ تاپ هایی که بیشتر در میان مردم رایج است و علاوه بر وزن سبک، کوچک بودن صفحه نمایش چشم ها را خسته نمیکند و باعث سر درد نمیشود. این محصول برای استفاده عادی و روزمره مورد استفاده بوده و برای کارمندان یا ویزیتور های حرفه ای نیز مناسب میباشد. وزن لپ تاپ هایی با این میزان حجم در اکثر مواقع کمتر از 1.5 کیلوگرم است.
15 اینچ پرفروش ترین لپ تاپ ها از لحاظ اندازه صفحه، 15 اینچی ها میباشند. این محصول برای اکثر نیازها به غیر از گیمینگ
میتواند بهترین گزینه باشدبیشتر مواقع، افرادی طرفدار آن هستند که لپ تاپ خود را زیاد حمل نمیکنند. بیشتر لپ تاپ های این سری مابین 2 تا 3 کیلوگرم وزن دارند.

17تا 18 اینچدر صورتی که لپ تاپ شما بیشتر مواقع روی میز کار یا منزلتان قرار دارد و میخواهید از آن برای بازی های سنگین و طراحی های حرفه ای استفاده کنید. این محصول میتواند جوابگوی نیاز شما باشد. اکثر این لپتاپ ها از قدرت سخت افزاری بسیار بالایی برخوردار میباشند و وزن آنها به قدری است که حمل و نقل آنها تا حدودی خسته کننده است

کیبورد و تاچ پد لپ تاپ و اهمیت آنها
بر اساس نوع کاری که از لپ تاپ خود انتظار دارید باید کیبورد و تاچ پد آن مناسب باشد. برای مثال در صورتی که تایپیست

هستید و یا زیاد از کیبورد استفاده میکنید، این قسمت از لپ تاپ شما باید از دکمه هایی با میزان سطح بالا و فاصله مناسب در میان هم برخوردار باشد و همچنین تاچ پد(صفحه لمس یا همان ماوس لپ تاپ) آن باید به گونه ای طراحی شده باشد تا برای کاربری های عمومی و حرفه ای مورد استفاده قرار گیرد. در کل پیشنهاد ما برای طراحی های صنعتی و حرفه ای، استفاده از ماوس به جای تاچ پد است ولی در صورتی که ماوس در دسترس نباشد بهتر است تاچ پدی در اختیار شما باشد که بتواند از پس تمامی کارهای حرفه ای بر آید.
سخت افزار مناسب
پردازنده (CPU)، RAM، کارت گرافیکی، هارد و دیگر مشخصات سخت افزاری یک لپ تاپ دارای تاثیر بسیار زیادی در انتخاب آن دارند. نیاز خود را بررسی کنید و سنگین ترین برنامه هایی که میخواهید با لپ تاپ اجرا کنید را در نظر داشته باشید و بر اساس آن مشخصات سخت افزاری لپ تاپ خود را انتخاب کنید. در ادامه به شما کمک میکنیم با این قطعات بیشتر آشنا شوید و مدل مورد نظر خود را انتخاب کنید.

https://chaharmaghz.com/product-category/digital/laptop

·
·CPUمغز کامپیوتر شما
و قسمتی که پردازش اصلی تمامی درخواست های شما انجام داده میشود 
CPU است. انتخاب یک سی پی یو مناسب با
کارایی میتواند در سرعت کامپیوتر و انجام کارها بسیار تاثیرگذار واقع شود. ازمدلهای اصلی سی پی یو استفاده شده در لپ تاپ ها میتوان به موارد زیر اشاره نمود
:

Intel Core i5  
بهترینانتخاب برای عمومی است و با قیمت مناسب و نتیجه بالا در لپ تاپ ها استفاده میشود.این محصول اینتل در مدلهای مختلفی تولید شده است و باید بر اساس نیاز اقدام بهانتخاب آنها نمود. در صورتی که کارهای گرافیکی زیادی انجام میدهید یا بازی کردن با
لپتاپ برای شما از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است، بهتر است محصولاتی از این سی پی یو را انتخاب کنید

Intel Core i7 
بهترین سی پی یو مورد استفاده برای بازی و کارهای مهندسی بوده و قدرت بسیار زیادی را دارد. سرعت بسیار بالای این سری از نسل هفتم سی پی یو های اینتل میتوانند برای راحتی شما در انجام کارهای سنگین بسیار مناسب باشند.

Intel Core i3
این سری از سی پی یوهای اینتل قدرت کمتری نسبت به Intel Core i5 دارند ولی با قیمتی ارزانتر عرضه شده و میتوانند نیازهای تمامی اقشار جامعه را برطرف نمایند. لپ تاپ هایی مجهز به این سری سی پی یو برای کارهای روزمره و عادی یا کارمندان حسابداری پیشنهاد میشود.

AMD A, FX or E Series
لپ تاپ هایی با قیمتی بسیار کم، مناسب برای استفاده از اینترنت و مشاهده فیلم و عکس بوده و توانایی پردازش بالایی را ندارند. بهترین کاربرد این سری از لپ تاپ ها برای استفاده از اینترنت و تفریح یا استفاده از نرم افزارهای حسابداری و شبکه های اجتماعی میباشد.
: Intel Atomلپ تاپ هایی که مجهز به این سری سی پی یو میباشند برای استفاده از شبکه های اجتماعی و کارهای روزمره یا استفاده از اینترنت مورد استفاده هستند. قیمت بسیار پایینی دارند و کمترین میزان مصرف انرژی و بالاترین طول عمر مفید باتری رادارند.

 Intel Pentium/Celeron
این سری از سی پی یو ها کمی از Intel Atom قوی تر هستند ولی عملا نتیجه بسیار پایینی دارند و میزان انرژی بسیار زیادی را مصرف میکنند.
: Intel Xeon
قویترین مدل سی پی یواست که شما میتوانید از آن در لپ تاپ استفاده کنید.برای کارهای فوق تخصصی و طراحی های سه بعدی حرفه ای یا ساخت انیمیشن ها از این محصول استفاده میشود. البته لپ تاپ های مجهز به این سری دارای قدرت باتری بسیار  پایینی هستند و وزن بسیار سنگینی دارند.

·:RAM لپ تاپ های ارزان قیمت با ظرفیت RAM دو جی بی در بازار معرفی میشوند ولی بهتر است در نظر داشته باشید که یک  RAMبا قدرت 4 جی بی و قیمت کمی بالاتر یا 8 جی بی میتواند پاسخگوی تمامی نیاز شما باشد. لپ تاپ مجهز به 16جی بی یا بیشتر RAM دارای قابلیت استفاده برای کارهای تخصصی و برنامه های سنگین میباشند.

·
حافظه داخلیدر صورتی که میزان حجم حافظه داخلی برای ما از اهمیت بالایی برخوردار است میتوانید یک لپ تاپ مجهز به هارد 1 یا 2 ترابایت انتخاب کنید. درصورتی که این مسئله برای شما اهمیت زیادی ندارد میتوانید از یک لپ تاپ با هارد SSD  استفاده کنید که میتواند سرعت کار لپ تاپ شما را تا حدود 3 برابر افزایش دهدالبته اخیرا لپ تاپ هایی مجهز به هارد و حافظه  SSDبه صورت همزمان تولید شده اند و در بازار عرضه میشوند.
صفحه نمایشتعداد پیکسل های بیشتر میتواند دقت صفحه نمایش شما را تا حد بسیار زیادی افزایش دهد و این در حالی است که در عین حال میتواند طول عمر باتری لپ تاپ را کاهش دهد. بیشتر لپ تاپ های عرضه شده در بازار با وضوح 1366*768 در بازار عرضه میشوند که کیفیت خوبی دارند و در عین حال با قیمتی مناسب در دسترس مصرف کنندگان میباشند. درعین حال شما میتوانید از یک پنل با وضوح 1920*1080 استفاده نمایید که بیشتر به عنوان full HD شناخته میشود و هیچ آسیبی را به چشم ها وارد نمیکند. این سری از صفحه نمایش ها مناسب برای کارمندان و افرادی است که در طول روز زیاد از لپ تاپ استفاده میکنند.   

·صفحه نمایش لمسیدر صورتی که نیاز به صفحه نمایش لمسی وتبدیل لپ تاپ به تبلت را داشته باشید میتوانید از این سری لپ تاپ ها با صفحه نمایش لمسی استفاده کنید.
کارت گرافیکدر صورتی که بازی های سنگین را اجرا نمیکنید یا از لپ تاپ برای طراحی های حرفه ای 3 بعدی استفاده نمیکنید، یک سیستم معمولی که کارت گرافیکی مجزا نداشته باشد میتواند نیاز شما را برآورده نماید ولی اگر هر یک از کارهایی که در بالا اشاره شد یکی از مقاصد شما برای خریداری لپ تاپ میباشد، خریداری یک دستگاه مجهز به کارتگرافیکی  nVidia Geforce یا AMD برای شما نیاز است. بر اساس نوع سی پی یو مورد استفاده در هر یک از دستگاه های لپ تاپ، از سری کارت گرافیکی مخصوص استفاده میشود. 

اهمیت باتری قدرتمند
باتری قدرتمند از اهمیت بسیار بالایی در هر لپ تاپ برخوردار میباشد که باید بر اساس نوع کاربری هر دستگاه، طول عمری بیشتری داشته باشد. در صورتی که میخواهید از لپ تاپ در محل کار یا زندگیتان استفاده کنید و هیچ نگرانی بابت اتصال به برق برای شما وجود ندارد، استفاده از لپ تاپ هایی که باتری آنها زیاد قوی نیست شما را نگران نمیکند ولی در صورتی که لپ تاپ را برای استفاده خارج از منزل یا در آزمایشگاه ها انتخاب کرده اید، از طول عمر بیشتر برای باتری آن اهمیت دارد

بر اساس بودجه انتخاب کنید
تمامی مواردی که به آنها اشاره شد، باید مورد توجه قرار گیرند و بر اساس بودجه ای که دارید، محصول مورد نظر خود را انتخاب کرده و استفاده نمایید. برد خریدار یک لپ تاپ، تهیه دستگاهی با بیشترین امکانات، بالاترین کیفیت و بهترین قیمت میباشد. البته قیمت سخت افزار و نوع مواد اولیه مورد استفاده در تولید یک دستگاه لپ تاپ نیز دارای اهمیت بسیار بالایی است.
نتیجه گیری خرید لپ تاپ:
لپ تاپ ها از مهمترین وسایل شخصی هر فرد بوده و باید بهترین محصولات با بیشترین کارایی و کاربردی از رهنمای خرید لپ تاپ خریداری و استفاده شود. برای اینکه بهترین لپ تاپ را خریداری کنید میتوانید با توجه به فاکتورهایی که به آنها اشاره شد، بهترین محصول را با بیشترین کارایی تهیه کرده و مورد استفاده قرار داد و از زهنمای خرید لپ تاپ استفاده کرد. لپ تاپ ها باید بتوانند تمامی نیازهای کامپیوتری شما را برطرف کنند و از قدرت پردازشی برابر با نیاز شما برخوردار باشند. همچنین توجه به قیمت و میزان بودجه ای که در این رابطه اختصاص داده اید از اهمیت بسیارزیادی برخوردار میباشد.

Main Menu